Yeşil Gürün Global, yıllardır taşımacılık sektörünün içerisinde bulunan ve taşımacılığın her alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından kurulmuştur. Şirket 2004 yılında sektöre Topal Nakliyat ismiyle giriş yapmış, ardından günün gerekliliklerine ayak uydurmak ve daha büyük bir çatı altında toplanmak amacıyla Yeşil Gürün Global olarak sektördeki varlığına devam etme kararı almıştır.

Şirketin bünyesinde barındırdığı 60 araç bulunmaktadır. Bu araçların hepsi Yeşil Gürün Global'in öz varlığıdır. Şirket, bünyesinde çalıştırdığı elemanlarının alanında uzman kişiler olmasına önem vermektedir. Sektörde yaşanan gelişmeleri sürekli takip etmekte ve çalışanlarına da bu gelişmeleri sürekli olarak empoze ederek sektörün lideri olma konusunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yeşil Gürün Global, taşımacılık sektörüne girdiği günden bu yana ilkelerini dürüstlük ve güvenilirlik olarak belirlemiştir. Her geçen gün referanslarına bir yenisini ekleyen şirket, müşterilerine dürüst ve güvenilir bir hizmet vermek için çalışmaktadır. 

Yeşil Gürün Global'in amacı Türkiye'nin her yerinde kendisine referans olacak müşterilerine kesintisiz hizmet sağlamaktır.